Age : 58

NK HAJDUK IZ SPLITA DOLAZI U GUNJU Empty NK HAJDUK IZ SPLITA DOLAZI U GUNJU

Postaj  Boce-Team 29.08.11 16:52

NK HAJDUK IZ SPLITA DOLAZI U GUNJU Untitl42

Nogometaši Hajduka izborili su osminu finala Hrvatskog nogometnog kupa svladavši simpatičnu i borbenu momčad Jadrana iz Gunje rezultatom 5:1...

Hajduk je na gostovanju u Gunji protiv Jadrana slavio s 5:1 i prošao u osminu finala hrvatskog Kupa. Bijeli su slavonskom Jadranu zabili pet golova, no borbeni i "žilavi" domaćini mogu biti zadovoljni svojim pristupom jer su nogometaši Jadrana dali sve od sebe u ovoj utakmici.

Krasimir Balakov na teren je poslao kombinirani sastav, od prve minute priliku su dobili Vuković i Lendrić, te Hajdukovi Tići Pešić, Jelavić i Milić

Domaći su vrlo dobro otvorili utakmicu. Jadran je čvrstom igrom i maksimalnim angažmanom iznenadio Hajdukovce. Prvih dvadesetak minuta Splićani su bili bezopasni dok je Jadran najviše prijetio preko Mirze Alića. Domaća "desetka" je u 13. minuti zatresla mrežu, no pomoćni sudac signalizirao je zaleđe.

Bijeli su poveli u 28. minuti preko Ivana Lendrića. Splitski napadač snažno je šutirao i postigao vodeći pogodak za momčad Hajduka. Splićani su poveli iz prve ozbiljnije situacije i nakon toga su zaigrali bolje i dinamičnije.

Nikola Sarić u 37. minuti udvostručio je vodstvo bilih sjajnim udarcem iz velike udaljenosti. Bivši igrač Liverpoola dobro je iskoristio priliku koju mu je dao Krasimir Balakov i postigao je prvijenac u dresu Hajduka.

Do kraja poluvremena Hajduk je prijetio preko Jelavića, Lendrića i Jamesa, no mreža domaćih se nije tresla. Jadran je također imao dobru priliku, ali udarac Mirze Alića nije završio iza vratara Kalinića.

Drugo poluvrijeme bolje je otvorio Jadran, a vrlo brzo su domaći i smanjili rezultat. Sudac Novak iz Osijeka u 56. minuti dosudio je jedanaesterac kojeg je precizno realizirao domaći nogometaš Admir Alić.

Hajduk je do kraja utakmice ubacio "u brzinu više". U 70. minuti priliku je imao Lendrić, no njegov udarac sjajno je obranio vratar Jadrana Alen Džomba.

Sama završnica utakmice pripala je Hajduku koji je još tri puta tresao mrežu borbenih domaćina. Najprije je Ivan Vuković u 72. minuti iz jedanaesterca povisio na 3:1, a do kraja utakmice u strijelce su se upisali i kapetan Srđan Andrić te Ivan Lendrić svojim drugim pogotkom.

Hajduk je visokom pobjedom ostvario plasman u osminu finala Hrvatskog nogometnog kupa. Momčad Krasimira Balakova uspješno je krenula u slavonsku turneju, no puno teži zadatak očekuje ih u subotu protiv Cibalije.

Zadnja promjena: Boce-Team; 15.09.11 21:17; ukupno mijenjano 2 put/a.
    Boce-Team
    Boce-Team

Age : 58

NK HAJDUK IZ SPLITA DOLAZI U GUNJU Empty Re: NK HAJDUK IZ SPLITA DOLAZI U GUNJU

Postaj  Boce-Team 11.09.11 19:50

NK HAJDUK IZ SPLITA DOLAZI U GUNJU Gunja_10

Koeficijent uspješnosti u HNK se nasmiješio Gunjancima. Po kalendaru natjecanja NK "Jadran" iz Gunje bi trebao 21. rujna u 15,30 sati igrati utakmicu 1/16 HNK sa Hajdukom iz Splita.

Hajduk je već kontaktirao čelnike Jadrana i tražio da se utakmica igra 19. rujna ( ponedjeljak), jer će Hajduk igrati 17. rujna prvenstvenu utakmicu u Vinkovcima sa Cibaliom.

Pregovori i dogovori su u tijeku za ovu veliku i jedinstvenu utakmicu u povijesti nogometa Gunje.

Boce-Team
    Boce-Team

Age : 58

Postaj  Boce-Team 15.09.11 18:09

NK HAJDUK IZ SPLITA DOLAZI U GUNJU Untitl36

HAJDUK U GUNJI. Sreća i koeficijent uspješnosti donijeli su radost Jadranu iz Gunje da u završnici igra sa Hajdukom iz Splita.

Uspješno su i na vrijeme završeni dogovori o određivanju termina za odigravanje utakmice 1/16 završnice Hrvatskog nogometnog kupa, predstavnika Jadrana iz Gunje i Hajduka iz Splita. Na obostrano zadovoljstvo je odlučeno da se utakmica Jadran – Hajduk umjesto 21., odigra 15. rujna sa početkom u 16 sati. –

Imali smo sreće pri određivanju parova temeljem koeficijenta uspješnosti u natjecanju kupa u zadnjih pet godina, naš klub je dobio čast i zadovoljstvo da ugosti veliki hrvatski klub Hajduk iz Splita. Ovo je povijesna utakmica Jadrana i veliki događaj za naše mjesto.- ističe Slaven Vrkić, predsjednik Jadrana.

Odmah, kada su dobili radosnu vijest u klubu su počele pripreme za doček " Majstora sa mora" koji dolaze Jadranu u goste. Već je obaviješten HNS koji je potvrdio da se utakmica igra u četvrtak 15. rujna.

Do tada će biti postavljene i montažne tribine jer su postojeće premale za očekivano veliki broj publike, pošto su interes pokazali osim Slavonaca i ljubitelji nogometa iz susjedne BiH. Ljubitelji nogometa su ugodno iznenađeni da je uprava kluba odlučila da cijene ulaznica budu za odrasle 30, a za žene i djecu 10 kuna. Tako će povijesna utakmica sa Hajdukom ostati u sjećanju i po u istinu skromnim cijenama ulaznica.

Kada se sastaju David ( Jadran) i Golijat ( Hajduk) prisutne su i dosjetke. Tako jedan Gunjanac ističe kako su za Dinamo kazali da je Barcelona Balkana, a ja kažem, veli on, da je Jadran Real Balkana. Zašto? Zato što smo REALNI da možemo od Hajduka samo izgubiti.